Çelenk Market Sektörel genişleme, değişen satış tekniklerine uygun hale gelinmesi ve standartlaşmanın sağlanması adına 2017 yılında yerel çiçekçi ortaklarıyla Türkiye Çiçekçiler Birliği çatısı altında bir araya gelinerek kurulmuştur. Bu gün 1200 bayisi ile günden güne büyüyerek sektöre hizmet etmeye devam etmektedir.

Çelenk Market markası ile kuruluş amaçları doğrultusunda, ülkemizde 10binleri bulan çiçekçi esnafı ile üreticileri buluşturan, her yıl düzenlediği seminerleri ile müşteri odaklı satış konusunu ve güncel çiçek tasarım tekniklerini üyelerine anlatan Türkiye Çiçekçiler Birliği, çiçek gibi nadide bir ürünün sanat haline geldiği çiçekçilik mesleğini tüm dünyada öncü olacak şekilde yönlendirmektedir.

Sosyal içerik sayfaları ve blogları ile çiçeğe dair akıldan geçen her soruya cevap üreten, çiçekçiliğin mesleki eğitim kısmını üyelerine aktaran ve en önemlisi de çiçekçiliğin internet çağına ayak uyduran bir sektör olması adına her türlü yatırımı yapan Çiçekçiler Birliği, üyelerinin yaptığı her çiçek siparişini sistem üzerinden kontrol ediyor. Bu kontrollerde çiçeğin istenilen tarzda yapılıp yapılmadığı, çiçek üzerine notun eklenip eklenmediği gib çiçek tasarımı ve teslimatına dair her şey inceleniyor, gerektiği durumlarda Birlik üyesi çiçekçilere teknik destek veriliyor.

Çiçeğin sipariş oluşma aşamasından tasarlanmasına, tasarlanmasından teslimatına kadar her durumu online sistem üzerinden incelemesi ve yönlendirmesi, üyeler arası alışverişi hızlı ve güvenilir olarak kurgulayan Türkiye Çiçekçiler Birliği, bu özellikleri ile dünyada ilk ve tektir.

İnsanların birçok ihtiyacında olduğu gibi çiçek ihtiyacını da internet üzerinden karşıladığı günümüzde, alternatifler üzerinden gerçek çiçekçilere ulaşamayıp mağdur olan ve çiçeğin gerçek bir sanat olduğu bilincinde olan müşterilerin Türkiye’nin neresine olursa olsun istediği ürünü sipariş verip sevdiklerine gönderebilmesi, kaliteli ve özgün çiçek tasarımları ile duygulara tercüman birer hediye sunulabilmesi adına celenkmarket.com Türkiye Çiçekçiler Birliği’nin resmi satış sayfası olarak kurulmuştur.

Çiçekçiler Birliği, celenkmarket.com ile sektörün gerçek temsilcisinin online çiçek satış pazarında yer alarak hem dengeleyici bir unsur olması hem de çiçeğin gerçek değerinde satılarak hakettiği tasarıma kavuşması adına sosyal medyada, televizyonlarda ve her türlü mecrada reklamları ile kendine yer edinmiştir.

Türkiye Çiçekçiler Birliği tüm ekibi ile üyeleri arasındaki siparişlerde olduğu gibi, internet üzerinden online sipariş sisteminde de çiçeğin satılmasından teslimatına kadar her aşamasını takip ederek, müşterinin mağdur olmaması adına tüm özeni göstermektedir Sevdiklerinizi mutlu etmenin adresi Çelenk Market Platforumda!